Gruszka

i

Autor: fot. Canva Pro

IMPREZY

Gruszka czy pietruszka? Gorzowianie wybrali bohatera Nocnego Szlaku Kulinarnego

2024-04-18 9:00

Zakończyło się internetowe głosowanie, w którym mieszkańcy mogli wybrać potrawę, jaka serwowana będzie w trakcie tegorocznego Nocnego Szlaku Kulinarnego. Rywalizacja toczyła się między gruszką a pietruszką. Kto ostatecznie okazał się zwycięzcą?

Gorzowianie postawili na owoc. Gruszka wygrała!

Decyzją mieszkańców to gruszka stanie się głównym bohaterem Nocnego Szlaku Kulinarnego. Co to oznacza? Że lokale gastronomiczne, które przyłączą się do zabawy, w trakcie wydarzenia będą serwować dania/napoje/przystawki, w których najważniejszym produktem będzie właśnie gruszka.

Trzeba przyznać, że pietruszka nie miała szans w starciu ze słodkim i soczystym owocem, na którego zagłosowały 344 osoby. Na pietruszkę oddano zaledwie 133 głosy.

Od początku wszyscy przeczuwaliśmy, że królowa jest tylko jedna…

Z dumą ogłaszamy, że zwyciężczynią naszego głosowania została gruszka! To ona będzie gwiazdą i głównym składnikiem dań podczas Nocnego Szlaku Kulinarnego" czytamy na facebookowej profilu wydarzenia.

Trwa nabór na NSK w Gorzowie. Lokale gastronomiczne mogą się zgłaszać

Nocny Szlak Kulinarny to wyjątkowo smakowita impreza, w trakcie której lokale gastronomiczne, które wcześniej zgłoszą się do zabawy, serwują dania, napoje lub przekąski, bazujące na jednym, wybranym składniku. W tym roku będzie to właśnie gruszka. Mieszkańcy, którzy chcą dołączyć do zabawy dostaną mapę, na której zaznaczone będą wszystkie punkty biorące udział w wydarzeniu. Warto podkreślić, że serwowane dania nie mogą przekraczać z góry ustalonej ceny. W ubiegłej edycji było 15 zł.

Po degustacji mieszkańcy będą mogli wystawić lokalowi ocenę za danie, biorąc pod uwagę zarówno smak, kreatywność jak i jakość podania. Ten lokal, który otrzyma najwięcej głosów, zdobędzie tytuł Królowej Gastronomii.

Obecnie trwa nabór i restauracje, kawiarnie czy puby, które chcą dołączyć, mogą się zgłaszać. W tym celu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres biznes@um.gorzow.pl najpóźniej do 30 kwietnia 2024 roku.

Nocny Szlak Kulinarny 2024. Kiedy?

To będzie już czwarta edycja imprezy. Tym razem odbędzie się ona w dniach 30 i 31 sierpnia 2024. To nowa data, bo początkowo zapowiadano termin wrześniowy. 

Przypomnijmy: w pierwszej edycji NSK królował miód, w drugiej ziemniak, a w trzeciej mieszkańcy zdecydowali się na szparagi.

Zobacz też: Lubuszanki w półfinale Miss Polski 2024 

Obiad za 2 zł to jej specjalność. Znacie Marchewę?