GWIAZDY

Mija 25 lat od premiery "Ogniem i mieczem". Tak wygląda teraz główny aktor!

2024-02-12 14:56

Przed laty Aleksandr Domogarow był międzynarodową gwiazdą, zyskując popularność rolą Bohuna w polskim filmie "Ogniem i Mieczem", mając wtedy zaledwie 35 lat. Obecnie, jako 60-latek, utrzymuje swoją artystyczną pozycję głównie w Rosji, choć można go jeszcze zobaczyć w kilku polskich produkcjach. 12 lutego mija dokładnie 25 lat od premiery tego filmu!

Mimo że teraz skupia się głównie na rosyjskich projektach, Polacy mogą kojarzyć go z występów w "Fali zbrodni" czy "Krew z krwi", a także z udziału u boku Justyny Steczkowskiej w "Na koniec świata". Jego największą popularność w Polsce przyniosła jednak rola Jurka Bohuna w "Ogniem i mieczem", dzięki której stał się bożyszczykiem Polek.

Mimo upływu lat, Aleksandr Domogarow wciąż cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza w Rosji, gdzie w 2007 r. otrzymał tytuł Narodowego Artysty Federacji Rosyjskiej. Choć obecnie rzadziej udziela się w mediach społecznościowych, wcześniej wyrażał swoje poglądy polityczne, włączając kontrowersyjne poparcie dla Vladimira Putina, nawet w trakcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

W życiu prywatnym aktora, jego liczne małżeństwa stanowiły istotny element. Mimo że media regularnie donoszą o jego życiu i zdrowiu, Domogarow rzadko komentuje te informacje. Nie odnosi się nawet do spekulacji na temat ewentualnych operacji plastycznych czy rzekomej walki z uzależnieniem od alkoholu.

Im starsza, tym piękniejsza. Anna Mucha kiedyś i dziś
Sonda
Oglądałeś/aś "Ogniem i mieczem"?

Dokładnie 12 lutego 1999 roku odbyła się premiera filmu "Ogniem i mieczem". Dziś mija właśnie 25 lat od powstania tej kultowej adaptacji. Oglądaliście? Dajcie znać!