zbiórka bezdom gw

i

Autor: materiały LOWES Gorzów Akcja przy Przemysłowej 53 w Gorzowie.

Gorzowskie schroniska dla bezdomnych potrzebują pomocy!

2020-04-02 15:40

Trwa zbiórka żywności i odzieży. Jak informuje Katarzyna Miczał z Lubuskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej- sytuacja jest dramatyczna. Dwie placówki przy Strażackiej i Słonecznej są przepełnione.

Potrzeba wszystkiego w nieograniczonych ilościach. Gorzowianie mogą przynosić żywność, nabiał i wodę z długą datą przydatności, artykuły do higieny oraz rękawiczki jednorazowe. Potrzebna jest także męska odzież, zwłaszcza bielizna oraz także materace i koce. Pierwsza partia paczek od mieszkańców w czwartek (2.04) trafiła do placówek. 

- Finanse obu stowarzyszeń prowadzących schroniska obliczone były na pomoc w wymiarze nocnym. Dziś wszyscy podopieczni, których liczba gwałtownie wzrosła, wymagają opieki całodobowej - opowiada Katarzyna Miczał z LOWES, organizator akcji.

Sytuacja związana jest z zagrożeniem epidemią i zaleceniami zostania w domu. W Gorzowie są dwa schroniska dla bezdomnych. Są one przepełnione - przy Strażackiej przebywa 50 osób, a przy Słonecznej około 70.

Zbiórka odbywa się od godz. 8 do 17 na parkingu przy ul. Przemysłowej 53, na przeciwko Nova Park. Ustawiono tam namiot i stoły. Jak zapewniają organizatorzy mieszkańcy mogą składać artykuły w sposób absolutnie bezpieczny. Bez kontaktu z drugim człowiekiem oraz bez konieczności dotykania czegokolwiek.