gorzów szlachetna paczka 1

i

Autor: archiwum redakcji zdjęcie ilustracyjne

Świąteczna ogólnopolska akcja

Gorzowskie rodziny w Szlachetnej Paczce. Jak włączyć się w akcję?

2023-11-17 15:40

W sobotę [18.11] rusza baza rodzin, które potrzebują naszego wsparcia. Znajdą się w niej mieszkańcy Gorzowa, ale także Strzelec Krajeńskich, Drezdenka, Kostrzyna i Słubic. Ich potrzeby są bardzo różne. Do ogólnopolskich działań może włączyć się każdy.

Do akcji Szlachetna Paczka w północnym regionie w sumie zgłoszono 300 uczestników, których sprawdza 15 wolontariuszy. W Gorzowie mamy 60 rodzin, 18 znajdzie się w bazie, a kolejne będą publikowane na bieżąco. Każdy będzie mógł się zapoznać z ich potrzebami i przygotować prezenty.

- Baza jest na głównej stronie Szlachetnej Paczki. Są tam opisy rodzin czyli kto ją tworzy, czego potrzebuje i kim są. Gdy wybierzemy rodzinę, której chcemy pomóc, skontaktuje się z darczyńcą wolontariusz tej rodziny, opiekun. On będzie takim pośrednikiem - wyjaśnia Agata Chorążyczewska, koordynatorka akcji na Gorzów i okolice.

gorzów szlachetna paczka 2

i

Autor: archiwum redakcji Paczki będą przechowywane w magazynie.

Paczki dostarczyć trzeba do magazynu. Bywa, że nie zawsze są to produkty jak żywność czy pralka, ale na przykład usługi prawnika czy medyka. Weekend cudów odbędzie się 16 i 17 grudnia, wtedy paczki trafią do rodzin.

Jak wynika z Raportu o Biedzie z 2022 roku - ponad 1,5 miliona osób żyje w Polsce w skrajnym ubóstwie, w tym 333 tysiące dzieci i 246 tysięcy seniorów.

Ewa Nowak z Krosna sama wykonuje bombki choinkowe

Co wiesz o Bożym Narodzeniu? Ten quiz jest prosty jak barszcz

Pytanie 1 z 10
Gdzie urodził się Jezus?