PSI Enea Gorzów

i

Autor: coola

Gorzowskie koszykarki nie do zatrzymania

2023-01-09 6:47

Liderująca w tabeli kobiecej ekstraklasy Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów podejmowała drugi zespół ligi VBW Arke Gdynia. Akademiczki wygrały nadspodziewanie łatwo 81 do 54.

Gorzowianki miały ten mecz pod kontrolą od początku o czym świadczą zdobycze punktowe w poszczególnych kwartach pierwszą wygrały 24 do 13 drugą 17 do 11 trzecią 24 do 13 i tylko w ostatniej kiedy na parkiecie pojawiły się młode zawodniczki gdynianki wygrały 17 do 16 ale zmienić to niczego w tym meczu nie mogło. Przed spotkaniem minimalnymi faworytkami były gorzowianki z racji zajmowanego miejsca i po pokonaniu gdynianek w pierwszym meczu. Ale tego , że akademiczki wygrają wysoko i gładko nikt chyba się nie spodziewał.

Mieliśmy problemy zdrowotne po ostatnim meczu i nie wiadomo było czy dwie podstawowe zawodniczki w tym spotkaniu wystąpią. Ale dziewczyny maja taki charakter, że koniecznie chciały grać. Są bardzo ambitne i musiałoby się wydarzyć coś nadzwyczajnego, żeby one nie wyszły na boisko i nie walczyły. Powiedział po meczu Dariusza Maciejewski trener akademiczek.

Gorzowianki odniosły tym samym 13 zwycięstwo w lidze i są nadal niepokonanym zespołem w kobiecej ekstraklasie. Czasu na świętowanie drugiego w tym sezonie zwycięstwa nad Arką nie będzie bo już w środę rewanżowy mecz w 1/16 EuroCup z Lointek Gernika Bizkaja

QUIZ PRL: Szalone studniówki w PRL-u! Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Za wyjątkowo nieodpowiednie uważano przyjście na studniówkę:
Trener Łaszczyka szczerze o FAME MMA i Amadeuszu Ferrarim. Jedyny wywiad z konferencji