Świąteczny tramwaj w Gorzowie

i

Autor: MZK Gorzów

głosowanie

Gorzowski tramwaj w europejskim konkursie! Gdzie można głosować?

2023-12-21 16:47

Na ulicę europejskich miast znów wyjechały świątecznie udekorowane tramwaje, dlatego magazyn transportowy MHD86.cz ogłosił 7. edycję ankiety na najpiękniejszy "Świąteczny tramwaj". W konkursie jest gorzowski akcent! Gdzie można zagłosować? O tym poniżej.

W tegorocznej ankiecie uczestniczy 28 miast. W niektórych z nich udekorowane tramwaje pojawiają się po raz pierwszy, podczas gdy w innych jest to już coroczna tradycja. Do ankiety tramwaje zostały nominowane przez czytelników, a jednocześnie przewoźnicy zostali poproszeni o możliwość przesłania własnych fotografii do ankiety.

W ostatnich latach niektóre miasta rozszerzają floty świątecznie udekorowanych tramwajów. W tym roku Praga ponownie ozdobiła 6 tramwajów, wiele miast ozdabia regularnie dwa pojazdy.

Świąteczny tramwaj na ulicach Gorzowa w 2022 roku

Organizatorzy konkursu informują, że aby uniknąć rozdrobnienia głosów w tych miastach między poszczególnymi tramwajami, dla bardziej sprawiedliwego głosowania zawsze głosuje się łącznie na wszystkie udekorowane pojazdy w danym mieście. Również fakt, że niektórzy przewoźnicy zdecydowali się rozszerzać flotę świątecznych tramwajów, zasługuje na uwzględnienie podczas głosowania.

Gorzowska Pesa Twist 2015N (numer boczny 312) bierze udział w tym głosowaniu, które dostępne jest TUTAJ. Głosować można do 2 stycznia 2024 roku.

Niecodzienna wystawa na pętli tramwajowej w Szczecinie