in vitro

i

Autor: pixabay

Gorzowski program in vitro objął 19 par. W drodze jest 11 ciąż

2022-12-23 15:50

Z tego dwie ciąże są mnogie. W tym roku miasto przeznaczyło na ten cel 170 tys. zł. Cała kwota nie została wykorzystana. W przyszłym roku program będzie kontynuowany.

Jedno dziecko urodzone, 11 ciąż w drodze, 19 par objętych programem. Tak w liczbach prezentuje się gorzowski program in vitro. W tym roku miasto przeznaczyło na niego 170 tys zł. Nie wszystkie pieniądze zostały wykorzystane, pozostałe środki przesunięte zostaną na rok przyszły​. Klinika współpracująca z miastem do dofinansowania skierowała 19 par. Jedna w trakcie zrezygnowała.

Na 11 ciąż dziewięć to pojedyncze, a w dwóch przypadkach rodzice spodziewają się bliźniąt. Przypomnijmy: w wrześniu urodziło się pierwsze dziecko dzięki miejskiemu programowi zapłodnienia pozaustrojowego. W najbliższych tygodniach urodzić mają się kolejne dzieci. W 2023 roku miasto przeznaczy na ten cel 200 tys. zł. Para przyjęta do programu może liczyć na 5 tys. zł dofinansowania.

QUIZ. TO wydarzyło się w 2022 roku. Myślisz, że będzie łatwo? Pomyśl jeszcze raz!

Pytanie 1 z 15
Niewątpliwie największym (i zarazem najgorszym) wydarzeniem mijającego roku była bandycka napaść Rosji na Ukrainę. Dziś mamy...