Wielki sportowy sukces gorzowskiego policjanta w Chinach

Autor: Lubuska Policja, H.S, canva

Policja

Gorzowski policjant na podium w wyścigach Smoczych Łodzi w Chinach

Lubuska Policja po raz kolejny udowadnia, że w swoich szeregach ma wysportowanych funkcjonariuszy. Policjant w Gorzowa Wielkopolskiego niedawno stanął na podium w Chinach. Brał tam udział w wyścigach Smoczych Łodzi.

Sportowy sukces gorzowskiego policjanta

O radosnej nowinie poinformowała lubuska policja w komunikacie. Młodszy aspirant Dawid Markowski jest gorzowskim dzielnicowym. Poza pracą uprawia kajakarstwo. W 2022 r. zdobył 5 medali Mistrzostw Świata w Bydgoszczy, w tym trzy złote. Dzięki temu został włączony do reprezentacji Polski w wyścigach Smoczych Łodzi. W 2023 r. Polska wystąpiła w zawodach China Guangzhou City International Dragon Boat Festival. Jak czytamy dalej w komunikacie podczas kilkudniowego wyjazdu policjant wraz z drużyną wystartował jeszcze w Shenzen City International Dragon Boat Festival oraz 2023 Hong Kong International Dragon Boat Races zajmując 4. i 5. miejsce.

Podczas mistrzostw odbywających się w Chinach wraz z drużyną zajął III miejsce. To wielki sukces, ponieważ w całych zawodach brało udział ponad 100 drużyn.

Wyścigi Smoczych Łodzi w Chinach

Podczas wyścigu 20 osób z ekipy wiosłuje, a za nimi jest sternik. Na przodzie łodzi znajduje się bębniarz, który nadaje tempo wiosłowaniu. Dziób łodzi zakończony jest smoczą głową. Dla mieszkańców Chin to bardzo ważny symbol. Na każdych zawodach były tłumy kibiców.

Jakub Śmiechowski. Przejechał słynny wyścig 24 Le Mans | Tak trzeba żyć #27 Eska Rock