Z basenu mogą obecnie korzystać tylko osoby trenujące sporty wodne.

i

Autor: Fragles (archiwum) Z basenu mogą obecnie korzystać tylko osoby trenujące sporty wodne.

Gorzowscy pływacy i waterpoliści wracają na Słowiankę!

2020-11-16 12:00

Od poniedziałku popołudniami (16.11) zawodnicy sportów wodnych ponownie mogą trenować na obiekcie w Gorzowie. Przez tydzień mieli przerwę, ponieważ po wprowadzeniu obostrzeń przez rząd centrum sportowe zostało zamknięte.

Basen Słowianki otwarty, ale tylko dla sportowców. Trenerzy oraz rodzice zawodników interweniowali w tej sprawie u gorzowskich urzędników. Najważniejszy argument był taki, że brak treningów w wodzie doprowadziłby do tego, że pływacy i piłkarze wodni nie mogliby rywalizować w kolejnym sezonie. To przekreśliłoby ich szanse na jakiekolwiek osiągnięcia.

- Po konsultacjach spółki i władz miasta zapadła decyzja o udostępnieniu basenu. Zawodnicy będą mogli korzystać z obiektu w dni robocze od godziny 16 do 21. Szczegółowy harmonogram zostanie ustalony z klubami - przekazał Wiesław Ciepiela z gorzowskiego ratusza.

Pływacy na przykład jeździli trenować na basen do Myśliborza, oddalony od Gorzowa 40 kilometrów. Jak podkreślają gorzowscy trenerzy- do zamknięcia w ogóle nie powinno dojść, dobrze, że mogą wrócić na swój obiekt. Na nim oczywiście zachowany zostanie reżim sanitarny w związku z pandemią.

Co z klientami indywidualnymi? Na razie nie mogą korzystać z kompleksu sportowego. Dla nich będzie on zamknięty do 29. listopada. Co będzie po tym terminie zdecyduje rząd.

Olsztyńskie morsy kąpią się mimo pandemii

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?