gorzów policja blik

i

Autor: Skitterphoto/pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Gorzowianom ZNIKNĘŁY pieniądze z kont! Zostali oszukani na BLIKA

2020-10-22 10:37

Straty szacowane są na kilkanaście tysięcy złotych. Przestępcy wykorzystujący ufność młodych mieszkańców "wyciągali" od nich różne sumy : 500, 800, 1000 czy 1500 złotych! Niestety poszkodowani o oszustwie orientowali się po fakcie.

W ostatnich dniach do gorzowskich policjantów wpłynęło kilkanaście zgłoszeń o kradzieżach z kont oraz o włamaniu się na profile społecznościowe. Ofiarami są młodzi gorzowianie, którzy myśleli, że wysyłają pieniądze do znajomych, ale tak naprawdę trafiły one do oszustów.

- Przestępcy mają swój schemat działania. Najpierw przejmują konta na profilach, które często mają zbyt proste hasła albo takie, które powtarzają się w kilku miejscach. Potem wysyłają do znajomych prośbę o szybką pożyczkę, bo „zabrakło na koncie” czy „stoję przy kasie i muszę natychmiast zapłacić” - wyjaśnia Grzegorz Jaroszewicz z komendy miejskiej policji.

Ofiary przesyłają kody BLIK, czasami nawet dwukrotnie, nie dzwoniąc i nie potwierdzając tej prośby, a z konta znika kilkaset złotych. Gorzowscy policjanci przypominają, by profile kont społecznościowych zabezpieczać odpowiednio trudnym hasłem. W przypadku prośby o kod BLIK, pochodzący nawet od rodziny czy znajomych, zawsze ją weryfikujmy.

Białystok. Opiekunka oskarżona o skatowanie przykutej do łóżka staruszki nie stawiła się na pierwszej rozprawie

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?