SPORT

Gorzowianie z pierwszymi medalami! Trwają Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Sprawdź, jak wyglądały zmagania zawodników pierwszego dnia

2023-07-28 13:48

Na gorzowskim stadionie lekkoatletycznym rozpoczęły się 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Aż do soboty (29.07) ponad 600 lekkoatletów ze 135 klubów sportowych rywalizować będzie o zwycięstwo i awans do Mistrzostw Świata w Budapeszcie. Pierwsze medale już wręczone! Wśród wyróżnionych znalazł sie też gorzowianin.

Cały Gorzów żyje w tej chwili jedną z największych sportowych imprez w historii miasta. To właśnie tutaj zjechały prawdziwe sławy lekkoatletyki, a wśród nich m.in. Anita Włodarczyk, Wojciech Nowicki, Ewa Swoboda, Piotr Lisek czy Natalia Kaczmarek.

Zawody w Gorzowie są ostatnimi, w których sportowcy mogą się ubiegać o kwalifikację do Mistrzostw Świata, które odbędą się w sierpniu w Budapeszcie.

Wyniki lekkoatletycznych MP 27.07.2023

Pierwszego dnia zawodów rozegrano finały w sześciu konkurencjach, były to m.in. biegi, trójskok, pchnięcie kulą i rzut dyskiem.

W biegu na 100 metrów nie było niespodzianek. Mistrzami Polski zostali Dominik Kopeć (z czasem 10,37) i Ewa Swoboda (11,08).

Na dystansie 1500 metrów triumfowali Filip Ostrowski i Aleksandra Płocińska, z kolei w biegu na 3000 metrów z przeszkodami złoto wywalczyli Aneta Konieczek i Maciej Megier.

W trójskoku najlepsi okazali się Adrian Świderski oraz Adrianna Laskowska.

Mistrzami Polski w pchnięciu kulą zostali Michał Haratyk i Klaudia Kardasz.

W rzucie dyskiem pierwsze miejsce należało do Darii Zabawskiej.

Gorzowianin z pierwszym medalem!

Wśród sportowców, którzy pierwszego dnia zawodów stanęli na podium znalazł się także przedstawiciel lokalnego klubu sportowego. Łukasz Żok, sprinter ALKS AJP Gorzów wywalczył brązowy medal w biegu na 100 metrów.

To nie koniec, bo zawodnik będzie miał jeszcze szansę na kolejne zwycięstwo, ponieważ kolejnego dnia, tj. w piątek (29.07) wystartuje też w konkurencji biegu na 200 metrów.

Stadion wypełniony po brzegi!

Jeszcze na kilka dni przed rozpoczęciem zawodów wyprzedane zostały wszystkie bilety i karnety. Mimo deszczowej pogody na stadionie zajęte były dosłownie wszystkie miejsca!

Pogoda w Gorzowie nie dopisuje zawodnikom

Lekkoatleci startujący w Mistrzostwach Polski w Gorzowie nie mają łatwo. Od kilku dni pogoda nie sprzyja, jest pochmurnie i deszczowo, a to sprawia, że bieżnia często jest mokra, co jest szczególnym utrudnieniem przede wszystkim dla sprinterów.

Wszystko wskazuje też na to, że póki co ten stan się nie zmieni. Co więcej, na piątek (28.07) czyli drugi dzień zawodów, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem w całym województwie lubuskim.

Sonda
Czy interesujesz się lekkoatletyką?
Lekkoatletyka dla każdego - finał Nestle Cup 2023 w Lesznie