więzień - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Lubuska Policja

POLICJA

Gorzowianie przemycali narkotyki do zakładu karnego. Trzy osoby z zarzutami!

2024-05-28 12:04

Do nietypowej sytuacji doszło w jednym z dolnośląskich zakładów karnych. Dzięki działaniom opercyjnym i dochodzeniowo-śledczym, lubuscy policjanci wychwycili trzech mężczyzn, którzy dostarczali narkotyki do wspomnianego więzienia. Wszyscy usłyszęli już zarzuty.

Cała akcja toczy się już od kilku miesięcy. W październiku ubiegłego roku, kryminalni z Gorzowa ustalili, że dwóch gorzowian dostarcza niedozwolone substancje do jednego z dolnośląskich zakładów karnych. Sposób ten był nietypowy.

Rozpuszczali oni substancję psychoaktywną i następnie nasączali nią listy, które wysyłali do trzeciego mężczyzny odbywającego karę pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalili także, że cała trójka jest powiązana ze środowiskiem pseudokibicowskim – czytamy w komunikacie lubuskiej policji.

Dzięki czujności policjantów, wychwycili jeden z listów, którzy więźniowie przekazywali swoim "kurierom". Mogli zatem zatrzymać 27-letniego gorzowianina, a później 34-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Świebodzina. Adresatem towaru był 35-latek, który odbywa karę pozbawienia wolności do 2028 roku.

Miał amunicję i plantację konopi. Grozi mu więzienie. Zobacz zdjęcia

Poza zatrzymaniem tych dwóch osób, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zabezpieczyli też nasączone substancjami zabronionymi listy, z których można było wytworzyć ponad 6300 porcji narkotyków. Ich czarnorynkowa wartość to blisko 190 tysięcy złotych – informują policjanci.

Sędzia tłumaczył dlaczego zabójca więziennej psycholog usłyszał najsurowszą z możliwych kar
Sonda
Czy kary dla handlarzy narkotyków powinny być wyższe?