Tak wyglądają wybory w Olsztynie. Mieszkańcy poszli oddać swoje głosy [ZDJĘCIA]

i

Autor: Redakcja internetowa

WYBORY 2023

Gorzowianie po wyborach 2023. Czy są zadowoleni? Pierwsze komentarze mieszkańców

2023-10-16 10:09

Mimo, że na oficjalne i ostateczne wyniki wyborów trzeba jeszcze chwilę poczekać to są już wyniki sondażu late poll, przedstawiającego wstępne wyniki. Wiemy które partie otrzymały największą liczbę głosów i jaka była frekwencja w poszczegolnych regionach. A co o wynikach sądzą mieszkańcy Gorzowa? Sprawdziliśmy to!

Wybory parlamentarne 2023 odbyły się 15. października. To właśnie wtedy w każdym regionie obywatele ruszyli do urn, by oddać swój głos na kandydatów do Sejmu i Senatu.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2023

Jak wynika z sondażu Ipsos wybory do Sejmu wygrała partia Prawa i Sprawiedliwości zdobywając 40,43 procent głosów. Koalicja Obywatelska zdobyła 26,09 procent, Trzecia Droga - 13,88 procent, Lewica - 8,02 procent, a Konfederacja - 7,4 proc. Wszystkie te komitety uzyskały mandaty poselskie.

To oznacza, że opozycja ma szansę przejąć władzę w Polsce. Jeśli bowiem PKW potwierdzi wyniki sondażu late poll to Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica będą dysponować większą ilością mandatów niż PiS i będą mogły przejąć władzę w kraju.

Jak głosował Gorzów?

Lubuszanie, w tym mieszkańcy Gorzowa, głosowali w okręgu nr 8. Według wstępnych, częściowych wyników KO uzyskała tu 41,1% głosów, PiS 24,4%, Trzecia Droga 14,6%, Nowa Lewica 10,4%, Konfederacja 5,9%, a Bezpartyjni Samorządowcy 2,5%.

Powyborcze komentarze mieszkańców

Wyniki wyborów to cały czas bardzo gorący temat. I będzie tak zapewne aż do ogłoszenia oficjalnych wyników, które PKW zapowiada na wtorek (17.10).

Jednak już teraz zapytaliśmy mieszkańców Gorzowa co sądzą o wstępnych wynikach i szansie dla opozycji na utworzenie nowego rządu. Co odpowiedzieli?

Wyniki są dla mnie bardzo satysfakcjonujące. Jestem pełna podziwu za wielkie uczestnictwo ludzi młodych, którzy czekali w tak długich kolejkach, tak długi czas by oddać głos na swoją ojczyznę, nową ojczyznę" mówi pani Jola.

"Wyniki nie są zaskakujące, można się było tego spodziewać, cieszę się bardzo ze trzy partie potrafił stanąć na wysokości zadania. Mam nadzieje, że teraz będzie zupełnie odmieniony Sejm, w którym wszystkie opcje będą miały coś do powiedzenia" dodaje pani Iwona.

Temat wyborów rozgrzewa także media społecznościowe. Na jednej z Facebookowych grup pojawiło się wiele wpisów dotyczących wyników wyborczych, a pod nimi setki komentarzy. W zdecydowanej większości komentujący są zadowoleni z wyników.

"To wybory mądrych ludzi", "Niech żyje Polska", "Trochę sprzątania będzie", "Cieszę się bardzo Pozdrawiam ludzi którzy są demokratyczni Dzięki" piszą mieszkańcy.

Nie brakuje też jednak głosów niezadowolenia:

"Co się udało? Mamy rządy ludzi którzy już rządzili i zawiedli na miejsce tych co też rządzili i zawiedli", "Ale wy jesteście ograniczeni… Wstyd", "Jeszcze będziecie płakać" dodają kolejni gorzowianie.

O tym kto ostatecznie utworzy rząd będzie wiadomo po udostępnieniu oficjalnych wyników PKW.

Sonda
Czy jesteś zadowolony/a z wyników wyborów parlamentarnych 2023?