Gorzów: Kłodawka

i

Autor: Stiopa/wikimedia.org

Gorzowianie nie zgadzają się na siekierezadę nad Kłodawką

2022-05-30 16:31

Do wycięcia ma pójść ponad 40 drzew. Decyzję podjęły Wody Polskie. W ich ocenie drzewa są z złej kondycji i mogą stanowić zagrożenie. Podczas ostatnich wichur kilka drzew na tym terenie powalił wiatr. Nie zgadzają się z tym mieszkańcy, którzy zbierają podpisy w obronie drzew.

Gorzowianie nie chcą wycinki drzew wzdłuż Kłodawki. W internecie jest już petycja w tej sprawie. Organizatorzy apelują do prezydenta Gorzowa o interwencję i podjęcie rozmów z instytucjami, które wyraziły zgodę na wycięcie drzew wzdłuż brzegów rzeki na odcinku od ulicy Borowskiego do Roosevelta. Chodzi o Wody Polskie, Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska i Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków. Mieszkańcy zwrócili się także o pomoc do radnych.

Należy większą uwagę przywiązywać do tego, żeby dbać te drzewa. Po to, żeby później nie stwarzały np. zagrożenia. Żeby nie było później zaskoczenia, że wieją wiatry i jakieś drzewo się przewraca i zaraz w tym momencie trzeba wyciąć w okolicy kolejnych kilkadziesiąt drzew. Czy to jest odpowiedź na problem, myślę że nie - mówi Radosław Wróblewski, radny Gorzowa.

Do wycinki oznaczono 43 drzewa. Zdaniem wód Polskich są one w złym stanie i mogą stwarzać zagrożenie. Petycję można znaleźć na Facebooku: STOP wycince drzew w Gorzowie!

QUIZ. Prawda czy fałsz? Czy rozpoznasz kulinarne fakty i mity? Sprawdź!

Pytanie 1 z 29
Fioletowe ziemniaki są jadalne i bardzo smaczne.