Gorzów: AWF

i

Autor: SG Konferencja prasowa rozpoczęła kampanię "Żyj pełnią życia bez energetyka".

Gorzów: "Żyj pełnią życia bez energetyka" zachęcają AWF i sanepid

2022-10-26 15:56

Dzieci i młodzież nie powinny pić napojów energetycznych, bo to źle wpływa na ich zdrowie i rozwój. W Gorzowie ruszyła kampania, która mówi o tym problemie. Sprawą zajmują się gorzowski AWF i sanepid.

"Energetyki" nie dla dzieci. Powodują otyłość, cukrzycę i rozdrażnienie. Dlatego w Gorzowie wystartowała akcja ​"Żyj pełnią życia bez energetyka". Organizatorami są: gorzowski AWF i sanepid. Zdaniem ekspertów dzieci i młodzież do 16 roku życia powinna unikać tzw. energetyków. Ich skład, czyli głównie cukier i kofeina nie jest wskazany dla młodych organizmów. Picie napojów może przyczynić się do otyłości. A to dopiero początek problemów.

Jeżeli jest to pite regularnie, czyli kilka razy w tygodniu może doprowadzić do sytuacji insulinooporności, a w dalszej konsekwencji do cukrzycy. Dzieci często mają kłopoty z koncentracją i ze spaniem - mówi Dorota Konaszczuk, Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie.

O energetykach mówić będą naukowcy AWF na Festiwalu nauki, który odbędzie się w listopadzie. Sanepid z kolei przygotował konkursy dla młodzieży.

Czy potrafisz rozpoznać te ogrodowe pnącza?

Pytanie 1 z 11
To pnącze tworzy mocne pędy, które płożą się po gruncie lub przyczepiają do podpór, a jego liście są skórzaste i zimozielone.
Bluszcz pospolity