żłobek gorzów

i

Autor: Fragles

Gorzów: Żłobki oblegane. Brakuje miejsc dla 200 maluchów

2022-05-06 13:45

Zakończył się nabór do gorzowskich żłobków publicznych. Jak co roku liczba chętnych zdecydowanie przekracza liczbę miejsc. Po 16 maja rodzice dowiedzą się komu się poszczęściło, a kto będzie musiał szukać innej opieki dla swojego dziecka.

Do gorzowskich żłobków chętnych dwa razy więcej niż jest miejsc. Zakończył się nabór. 200 maluchów będzie musiało skorzystać z innych rozwiązań. W Gorzowie są cztery publiczne żłobki, w których przygotowano 250 miejsc. To zdecydowanie za mało biorąc pod uwagę potrzeby- złożono 450 wniosków. Najbardziej oblegana jest placówka przy ul. Obotryckiej.

Największym zainteresowaniem cieszył się żłobek nr 2, bo tu wpłynęło 146 wniosków. Z oklei do żłobka nr 1 i 4 po 113 wniosków, a do Żłobak miejskiego nr 3 77 wniosków - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik urzędu miasta.

Do 15 maja komisje rekrutacyjne sprawdzą karty zgłoszeń i wymagane dokumenty. Listy przyjętych dzieci wywieszone będą po 16 maja. Między 21 a 31 maja odbędą się zebrania z rodzicami, na których obecność jest obowiązkowa. Z opieki w żłobkach mogą korzystać dzieci od 20 tygodnia do 3 roku życia.

QUIZ. Dobry kierowca powinien o tym wiedzieć

Pytanie 1 z 12
Kojarzysz to wnętrze? To jest auto marki...
Co to za wnętrze?