Gorzów: Hawelańska

i

Autor: SG Deptak przy ul. Hawelańskiej.

Gorzów: Zieleń, gastronomia, czyli nowe oblicze deptaku przy ul. Hawelańskiej

2021-03-17 16:27

Miasto ogłosiło przetarg na modernizację ulic Hawelańskiej i Wełniany Rynek. Deptak zyska nową nawierzchnię. Pojawią się drzewa, mała architektura i punkty gastronomiczne. Ma to być miejsce, w którym gorzowianie spędzać będą wolny czas.

Czy deptak przy Hawelańskiej stanie się ulubionym miejscem gorzowian? Ma być tam więcej zieleni i punktów gastronomicznych. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na jego modernizację. ​Przede wszystkim zmieniona będzie nawierzchnia na odcinku od ul. Sikorskiego do Studni Czarownic. Do tego zmodernizowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej, pojawią się ławeczki i drzewa. Odnowiony deptak ma przyciągać mieszkańców, którzy spędzą tam wolny czas.

Część tego obszaru zostanie udostępniona gastronomi, po to żeby mieszkańcy mogli się tam spotykać. Jest to jeden z kolejnych elementów tworzenia takiej ścisłej infrastruktury centrum, czyli miejsc rekreacyjnych dla naszych mieszkańców - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu.

Gorzów ulica Hawelańska

i

Autor: MZ Ul. Wełniany Rynek.

Na oferty magistrat czeka do 2 kwietnia. Wyłoniona w przetargu firma będzie miała siedem miesięcy na zmodernizowanie ulic Hawelańskiej i Wełniany Rynek. W budżecie na tę inwestycję zapisano 2 miliony złotych.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]