Chodźmy na spacer w Gorzowie

i

Autor: PTTK Ziemia Gorzowska

Gorzów zaprasza na kolejny spacer. Tym razem nad Ruski Stawek

2023-02-02 10:35

Zbigniew Rudziński zaprasza gorzowian na kolejną wycieczkę. Zawsze w pierwszą sobotę miesiąc, pod okiem doświadczonego turysty, gorzowianie mogą odkrywać nieznane zakątki miasta. Tym razem piechurzy udadzą się nad dwa jeziora.

Cykl miejskich spacerów „ChodźMy na spacer” umożliwia poznanie dziedzictwa kulturowego i historycznego Gorzowa oraz turystycznych zakamarków, a także wysłuchania ciekawych opowieści o mieście. W najbliższą sobotę, 4 lutego, miłośnicy turystycznych wrażeń wyruszą w kolejną, drugą w tym roku wędrówkę, tym razem po „Nowym Mieście nad dwa jeziora”.

Tradycyjnie przewodnikiem spaceru będzie Zbigniew Rudziński, szef oddziału PTTK „Ziemia Gorzowska”. W programie spaceru m.in. tajna furta murów miejskich dąb Bismarcka, gorzowska secesja, tajemnice placu Grunwaldzkiego oraz opowieści o zatopionym czołgu i Jeziorze Dziecięcym.

Rozpoczęcie spaceru i punkt zbiórki tradycyjnie przy fontannie Pauckscha o godz. 10.00. Podczas spaceru obowiązuje regulamin, udostępniony na stronie internetowej miasta. Udział w spacerze jest jednoznaczny z akceptacją jego zapisów.

Organizatorem cyklu spacerów „ChodźMY na spacer” jest Miasto Gorzów, we współpracy z oddziałem PTTK „Ziemia Gorzowska”. Przewodnikiem na każdym spacerze jest Zbigniew Rudziński, doświadczony turysta, krajoznawca, podróżnik i alpinista. Autor przewodników turystycznych.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Znane atrakcje turystyczne Europy. Podróżnicy zgarną komplet

Pytanie 1 z 15
Sagrada Família Antoniego Gaudiego znajduje się w...