szkoła Zamenhofa

i

Autor: Fragles Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzowie.

Gorzów: Zapisz dziecko do szkoły podstawowej [AUDIO]

2020-02-19 13:02

Rodzice mają czas do 6 marca. Nie trzeba czekać na ostatnią chwilę, warto usiąść do komputera i spokojnie wypełnić formularz. Tak jak od kilku lat rekrutacja odbywa się droga elektroniczną.

Trwają zapisy do gorzowskich podstawówek. Każde dziecko znajdzie w nich miejsce. Wnioski znajdują się na stronie internetowej miasta. Wypełnienie nie trwa długo. Jak informują urzędnicy - codziennie spływa po kilkanaście formularzy. W sumie w Gorzowie w szkolnych ławkach powinno zasiąść ponad 1100 pierwszoklasistów.

Gdzie i jak wypełnić formularz?- wyjaśnia Magdalena Perz z wydziału Edukacji UM Gorzów:

Każde dziecko ma zapewnione miejsce w swojej szkole obwodowej. Jeżeli rodzice wybiorą inną placówkę, dziecko zostanie przyjęte o ile będą wolne miejsca. Trzeba także spełnić podstawowe kryteria przyjęcia do szkoły jak wielodzietność rodziny czy niepełnosprawność rodzica lub dziecka. Dodatkowe punkty są np. za rodzeństwo, które chodzi do wybranej szkoły czy za miejsce pracy rodzica blisko placówki.

Dokumenty trzeba wypełnić do 6 marca. 17 marca o godz. 13 pojawią się listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Wtedy rodzice będą musieli potwierdzi wybór w szkole.