Gorzów: biblioteka

i

Autor: SG Wystawa jest do zobaczenia w holu biblioteki.

Gorzów: Wystawa o Maxie Bahrze z Poczdamu do biblioteki

2021-10-25 13:04

Biblioteka im. Herberta zaprasza na wystawę o Maxie Bahrze, landsberskim fabrykancie, który zbudował m.in. łaźnię miejską. Wystawa przygotowana została przez archiwum w Poczdamie. W Gorzowie będzie do zobaczenia do 5 stycznia.

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Maxie Bahrze​, na wystawie w gorzowskiej bibliotece. Dziś (25.10) o godzinie 17 otwarta zostanie ekspozycja dotycząca landsberskiego fabrykanta. Przygotowana została przez Brandenburskie Główne Archiwum Krajowe w Poczdamie przy współpracy z gorzowską książnicą. W otwarciu udział wezmą potomkowie Maxa Bahra. Dla osób, które pojawią się na wernisażu przygotowano niespodziankę.

Wraz ze stowarzyszeniem LOWES przygotowaliśmy jeszcze coś, ale nie mogą zbyt wielu szczegółów zdradzić. Będzie jeszcze słodko i muzycznie na temat Maxa Bahra - mówi Sławomir Szenwald, dyrektor biblioteki.

Gorzów: biblioteka

i

Autor: SG Prawnuk Maxa Bahra - Jürgen Bahr (w środku).

Na wystawę składa się kilkadziesiąt plansz przybliżających sylwetkę Maxa Bahra: przedsiębiorcy, społecznika i polityka. Ekspozycja w holu biblioteki będzie do zobaczenia do 5 stycznia.

Max Bahr był jednym z największych landsberskich fabrykantów. Dzięki niemu powstały m.in. łaźnia miejska i żłobek, w którym teraz mieści się przedszkole integracyjne nr 27.

Czy rozpoznasz rasy psów?

Pytanie 1 z 15
Rasa na zdjęciu to:
Golden retriever