gorzów onkologia

i

Autor: kb

Gorzów: Wszyscy specjaliści od nowotworów w końcu pod jednym dachem

2022-06-07 11:56

Koniec z jeżdżeniem do lekarzy po całej Polsce. Pacjenci nowotworowi z Gorzowa i regionu mają w końcu komfortowe warunki do leczenia w jednym miejscu.

Przy Szpitalu Wojewódzkim na Dekerta w komplecie działa już Uniwersyteckie Centrum Onkologii. Zdaniem władz lecznicy jest to w tym momencie najbardziej przyjazne i kompleksowe miejsce do leczenia tego typu chorób w województwie lubuskim.

Dzień Mamy w szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy

O wygodzie tego rozwiązania mówi profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego pracująca w gorzowskim szpitalu - Katarzyna Brzeźniakiewicz-Janus:

Tutaj powstał pierwszy taki interdyscyplinarny zespół, który zajmuje się leczeniem wszystkich chorób nowotworowych. Jest hematolog, onkolog, radioterapeuta i wszystko to pod jednym dachem dla pacjenta, który nie zawsze ma siłę chorować.

komórki macierzyste gorzów

i

Autor: kb W nowoczesnych zbiornikach Szpital może teraz przechowywać komórki macierzyste. Te wspierają leczenie niektórych nowotworów.

Pacjenci, którzy musieliby codziennie dojeżdżać nawet kilkadziesiąt kilometrów na chemioterapię mogą z kolei skorzystać z bezpłatnego hostelu finansowego przez lecznicę.

Do tego w ramach współpracy z zielonogórskim uniwerkiem i gorzowską Akademią pracy lekarzy i sprzętowi medycznemu przyglądać mogą się studenci. W Szpitalu liczą, że część z nich po studiach wybierze pracę właśnie w Gorzowie.

Quiz. Przed czy po? Ważne wydarzenia w Polsce i na świecie. Masz tylko 50 procent szans na właściwą odpowiedź!

Pytanie 1 z 15
Pierwsza restauracja McDonald's w Polsce powstała...