Gorzów: stary rynek

i

Autor: SG W sobotę zwiedzanie centrum Gorzowa.

Gorzów: Wracają spacery z przewodnikiem po mieście

2022-04-01 15:33

Pierwszy już w sobotę. Na początek będzie zwiedzanie centrum miasta. Zbiórka jak zawsze o godz. 10 na Starym Rynku. W tym roku wycieczki odbywać się będą w pierwszą sobotę miesiąca.

Co skrywa centrum Gorzowa? Przekonacie się w trakcie spaceru, na który zapraszają urzędnicy magistratu i gorzowskie PTTK. Wycieczka odbędzie się w sobotę (2.03). Zbiórka tradycyjnie pod remontowaną fontanną Pauckcha. Trasa nie będzie długa, zaledwie 1200 metrów. To powtórzenie spaceru z poprzedniego roku. Mieszkańców po Gorzowie oprowadzać będzie ponownie Zbigniew Rudziński, prezes PTTK.

To serce miasta. Nie wszyscy się w ubiegłym roku na spacer załapali, zrobimy to jeszcze raz. Ale będę też opowiadał w czasie tego spaceru także o innych rzeczach. Niektóre poznałem dopiero w trakcie tego roku, a niektóre opowiem inaczej – mówi Rudziński.

Udział w wydarzeniu jest darmowy. Początek o godz. 10.

Akcja "Chodźmy na spacer" wraca, ponieważ cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W tym roku wycieczki organizowane będą w każdą pierwszą sobotę miesiąca, aż do listopada.

QUIZ. Stare hity polskiego internetu! Przed laty śmieszyły do łez. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Co obiecywał w klipie wyborczym Krzysztof Kononowicz?