Gorzów: stypendyści

i

Autor: Łukasz Kulczyński/www.gorzow.pl Tegoroczni stypendyści prezydenta Gorzowa

Gorzów: Wnioski o stypendia twórcze można składać do końca października

2020-10-15 14:51

Od jednego do dwunastu tysięcy złotych. Na takie wsparcie ze strony miasta mogą liczyć twórcy. Wnioski o stypendia można składać do 31 października. Osoba ubiegająca się o wsparcie powinna przedstawić rekomendację wystawioną przez instytucje związane z kulturą, szkołę, uczelnię, związek twórczy, czy kogoś o niepodważalnym dorobku twórczym.

Jesteś twórcą - możesz zostać stypendystą prezydenta Gorzowa. Do końca października można składać wnioski o przyznanie wsparcia. Starać się o to mogą osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.

Stypendia przyznawane są w dziedzinach takich jak: taniec, muzyka, film, teatr, literatura, sztuki wizualne i opieka nad zabytkami, a także osobom zajmującym się upowszechnianiem kultury, animacją i edukacją kulturalną, zarządzaniem kulturą oraz wspieraniem rozwoju kadr kultury. Do wniosku należy dołączyć rekomendację wystawioną przez instytucje związane z kulturą, szkołę, uczelnię, związek twórczy, czy osobę powszechnie uznaną za dokonania twórcze.

Stypendium może wynieść od 1 do 12 tys. złotych. W ubiegłym roku miasto wydało na ten cel 110 tys zł. Stypendia otrzymało 21 osób. Wniosek można złożyć osobiście w kancelarii głównej Urzędu Miasta lub przesłać pocztą. Szczegółowe informacje oraz formularze znajdziecie na stronie www.gorzow.pl.

Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?