Gorzów: willa Jaehnego

i

Autor: SG Willa Jaehnego.

Gorzów: Willa Jaehnego ma generalnego wykonawcę remontu. Prace wkrótce ruszają

2020-10-13 14:50

Willa Jaehnego doczekała się remontu. Budynek niszczał od 20 lat. Przejęła go Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa, która zamierza przywrócić mu dawną świetność. Jest już generalny wykonawca, zabezpieczony budżet – 10 mln zł, znamy harmonogram prac i przeznaczenie zabytkowego obiektu. W grudniu 2021 roku rozpocznie tam działalność Regionalne Centrum Przedsiębiorczości.

Rusza remont - pod koniec przyszłego roku zobaczymy w Gorzowie kolejny pięknie odnowiony budynek - Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa wybrała wykonawcę remontu Willi Jaehnego​. Zadanie wykona gorzowska firma Drew Plast, która odpowiadała za m.in. rewitalizację gorzowskiego teatru, czy LO nr IV. Przy remoncie willi pracy będzie dużo. Przez 20 lat budynek stał i niszczał. Do wymiany jest właściwie wszystko: stropy, podłogi, okna, drzwi, dach. Firma ma 1,5 roku, żeby się z tym uporać.

Na następną gwiazdkę Regionalne Centrum Przedsiębiorczości będzie funkcjonowało w willi. Budynek został przekazany generalnemu wykonawcy. W ciągu dwóch tygodni to wszystko zostanie ogrodzone i przygotowane do rozpoczęcia prac - mówi Stanisław Owczarek, dyrektor ZIPH.

Remont wykonywany będzie pod nadzorem konserwatora zabytków. Koszt renowacji Willi Jaehnego, to 10 mln zł. ZIPH uzyskał na ten cel 8 mln z Urzędu Marszałkowskiego. W wyremontowanym budynku mieścić będzie się Regionalne Centrum Przedsiębiorczości. Świadczone będą tam usługi doradcze i prawne dla lubuskich przedsiębiorców.

Gorzów: willa Jaehnego

i

Autor: SG Zabytkowy budynek niszczał przez 20 lat.

Carl Jaehne zlecił budowę willi w 1896 roku. Zaraz po wojnie mieściła się tam filia wielkopolskiej izby gospodarczej. Później obiekt trafił do Milicji Obywatelskiej. Od 20 lat budynek stoi pusty i niszczeje. Było kilka pomysłów na jego zagospodarowanie. Trafić tam miał Miejski Ośrodek Sztuki. Planowano tam również Instytut Papuszy.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?