Gorzów: Konferencja zdrowie

i

Autor: kb

Gorzów: Walczą o zdrowie psychiczne młodzieży

2021-11-08 13:34

Połączyli siły by zawalczyć o oddział psychiatrii dziecięcej w Gorzowie. W specjalnej konferencji udział wzięli uczniowie oraz goście- m.in wokalista młodego pokolenia Dawid Kwiatkowski.

Uczestnicy wskazywali jak dużym problemem w naszym rejonie jest brak specjalistycznego oddziału. Zdaniem znanego piosenkarza z Gorzowa, źle na kondycje psychiczną młodzieży wpłynęła izolacja:

Wydaje mi się, że pandemia nie tylko pokazała, ale też pogłębiła ten problem przez izolację. Bardzo ważnym jest, żeby osoby publiczne głośno mówiły o tym, zwłaszcza, jeżeli same borykają się z takimi problemami. 

WIEDŹMIN: SEZON 2 Co w serialu od NETFLIX? | ESKA XD - Martyna movie #35

Jak się okazuje, w kraju tylko w ciągu jednego dnia najmłodsi popełniają trzy próby targnięcia się na swoje życie. Przypomnijmy, że szpital wojewódzki w Gorzowie ma w planie na lata 2021-26 zapisane stworzenie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy kompleksie na Walczaka. Szacowany koszt to 12 milionów złotych. Jak przekonywali jednak uczestnicy konferencji, ważny jest pośpiech, ponieważ pandemia covid-19 pogłębiła tylko problem, który wcześniej był efektem zaniedbań systemowych.

Umiesz liczyć? Policz kwadraty!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Ile kwadratów widzisz na obrazku?
Która figura nie pasuje do pozostałych?