Gorzów: rada miasta

i

Autor: SG O podwyżkach zdecydowali radni.

Gorzów: W tym roku 96 par skorzysta z programu in vitro… jeżeli radni będą na tak

2021-03-26 17:26

Radni zdecydują, czy w Gorzowie ruszy miejski program leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Na zbiegi in vitro miasto chce przeznaczyć w najbliższych latach 1,86 ml zł. Jedna para może liczyć na wsparcie w wysokości 5 tys. zł.

Czy gorzowski magistrat w końcu dofinansuje zabiegi in vitro? Jest na to duża szansa, bo w środę (31.03) na sesji projektem uchwały zajmą się radni. Jeżeli się zgodzą to uruchomiony zostanie miejski program leczenia niepłodności. Zakłada on, że para, u której zdiagnozowano niepłodność będzie mogła liczyć na wsparcie do 5 tysięcy złotych. Taką pomoc rocznie otrzymałoby 96 par. Program realizowany ma być do 2024 roku, a miasto łącznie wyda na niego 1 mln 860 tys. zł.

Myślę, że ten pierwszy rok będzie takim sprawdzianem. Zobaczymy jakie dokładnie będzie zainteresowanie mieszkańców Gorzowa tym programem. Na pewno w kolejnych latach będziemy dążyli do tego, żeby ta kwota została zwiększona - mówi Piotr Wilczewski, radny Gorzowa.

Projekt otrzymał pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych. Szacuje się, że w Gorzowie problem niepłodności dotyczy ponad 4800 par. W czterech klinikach leżących najbliżej miasta leczy się około 500 par z Gorzowa. Sesja RM w środę online o godz. 14.

Przypomnijmy - historia gorzowskiego programu in vitro sięga 2017 roku. Roku później rada przyjęła uchwałę, ale została ona zakwestionowana przez wojewodę ze względu na błędy jakie się w niej znalazły.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?