Kasownik

i

Autor: Canva Pro

Gorzów: W tych aplikacjach nie kupisz już biletu na autobus i tramwaj. Ważne zmiany dla pasażerów MZK w Gorzowie

2023-11-16 14:03

Od nowego roku zmienia się lista aplikacji za pośrednictwem których można kupić bilet na podróżowanie komunikacją miejską w Gorzowie. Z obiegu wypadają dwie aplikacje. Jakie?

Coraz więcej osób korzysta z możliwości kupna biletu na autobus lub tramwaj przez aplikację. To szybki, wygodny i łatwy sposób nabycie biletu uprawniającego do podróżowania pojazdami MZK.

Do tej pory gorzowianie mogli korzystać z pięciu aplikacji umożliwiających takie transakcje. Od stycznia 2024 roku będzie ich jednak mniej.\

Dwie aplikacje przestaną obsługiwać gorzowskie MZK

Informacje o zmianach przekazał Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie. Jak się okazuje, od 1. stycznia 2024 pasażerowie nie będą już mogli kupić biletu za pośrednictwem aplikacji mPay i SkyCash. To oznacza, że do obsługi zostaną wyłącznie aplikacje moBILET, zBiletem.pl lub GoPay.

Jak zaznacza gorzowskie MZK: bilety okresowe, czyli tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne i 3-miesięczne zakupione przez mPay i SkyCash w 2023 roku będą ważne do końca terminu na jaki zostały zakupione.

Co na to mieszkańcy?

Informacja o zmianach pojawiła się w mediach społecznościowych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. Pod postem nie zabrakło komentarzy od pasażerów. Jak się okazuje, większość nie martwi się z powodu zmian, ponieważ korzysta z takich aplikacji jak moBILET czy zBiletem.pl.

Ja jestem zadowolona z moBILET,co miesiąc kupuje miesięczny za 82,80 i spokojnie wsiadam do autobusu", "wypróbuj zBiletem bardziej wygodna i łatwa w obsłudze .w mobilecie mały bałagan jest", "Mobilet najlepszy. Fajnie, że zostaje ta opcja" piszą mieszkańcy.

Przypomnijmy, za pomocą aplikacji moBILET można też zapłacić za zaparkowanie w strefach płatnego parkowania w Gorzowie.

Niesamowite zjawisko w lesie pod Gorzowem. O co chodzi z czarcim kręgiem?

Sonda
Często podróżujesz komunikacją miejską?
Bez opuszczonych rogatek i włączonych sygnałów. Autobus jechał prosto na pociąg