Gorzów: SP 1

i

Autor: SG

Gorzów: W SP 1 będzie winda

2023-02-06 16:15

Obiekt przechodzi gruntowny remont. Wykonywana jest termomodernizacja i odwodnienie szkoły. Miasto zdecydowało również, że zostanie zamontowana tam winda. 1 września uczniowie mają wrócić do budynku przy ul. Dąbrowskiego.

W gorzowskiej ​"Jedynce" będzie winda. Trwa remont Szkoły Podstawowej nr 1. Przebiega on z oporami, ale urzędnicy zapowiadają, że 1 września uczniowie powinni wrócić do swojej szkoły. Najważniejszymi pracami jakie pozostały są: wymiana dachu i wzmocnienie jego konstrukcji, a także odwodnienie przedwojennego obiektu. Miasto zdecydowało się również na zamontowanie windy.

W tej chwili realizowany jest szyb windowy. To będzie winda zewnętrzna, która będzie funkcjonowała w części konstrukcyjnej budynku szkoły. Natomiast sam dźwig windowy zostanie zamontowany w przyszłości - mówi Jacek Szymankiewicz, zastępca prezydenta Gorzowa.

Remont najstarszej gorzowskiej szkoły rozpoczął się w połowie 2021 roku. Obiekt przechodzi głęboką termomodernizację: zamontowano nowe okna, modernizowana jest kotłownia, instalacja c.o. Oświetlenie szkoły zmieni się na energooszczędne LED-y. Pierwotny koszt to 9 mln zł.

QUIZ. "Zjedz mięso, zostaw......" Dokończ powiedzonka

Pytanie 1 z 13
Nie siadaj na rogu stołu, bo zostaniesz ...