Gorzów: tramwaje

i

Autor: SG W przyszłym roku w MZK wejdą rozwiązania, które ułatwią życie pasażerom.

Gorzów: W przyszłym roku za przejazdy MZK będzie można płacić kartą

2021-02-10 13:36

W gorzowskim MZK wprowadzony zostanie zintegrowany system usług mobilnych. W autobusach i tramwajach za przejazd będzie można płacić kartą. Miasto wprowadzi też kartę miejską, która będzie mogła zastąpić bilet miesięczny czy jednorazowy. Zmiany mają wejść w życie w połowie 2022 roku.

Za przejazd autobusem lub tramwajem w Gorzowie będzie można płacić kartą. W przyszłym roku w pojazdach MZK pojawią się kasowniki elektroniczne, które to umożliwią. To część zintegrowanego systemu usług mobilnych, który będzie wprowadzony w komunikacji w pierwszej połowie 2022 roku. Drugim elementem będzie... karta miejska. Będzie można przelać na nią dowolną kwotę i traktować jak bilet miesięczny lub jednorazowy.

- Rozwiązanie sprawdzone już w dużych miastach takich jak Warszawa czy Poznań - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu. - Będzie można płacić za przejazdy autobusami i tramwajami. Kartę miejską będzie można doładować w punktach posiadających terminale do doładowań, za pomocą dedykowanej strony internetowej, albo poprzez doładowanie karty w biletomatach stacjonarnych.

Biletomaty to także część całego systemu. Pojawią się w kilku punktach w mieście. Gdzie dokładnie, jeszcze nie wiadomo. Do tematu będziemy wracać.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?
Roboty nauczyły się tańczyć | ESKA XD - Mobmania #15