Gorzów: II LO

i

Autor: mz Uczniowie przy II LO w Gorzowie.

Gorzów: W II LO wierzą, że znów będą najlepsi

2021-12-13 9:38

II Liceum w Gorzowie mierzy wysoko. Zbliża się nowy, prestiżowy ranking "Perspektyw' na rok 2022, oceniający szkoły średnie w Polsce. Na Przemysłowej liczą, że uda im się być znowu w krajowej pierwszej pięćdziesiątce i liderem w województwie.

Poprzednia klasyfikacja, opublikowana w styczniu tego roku, przyniosła II LO duży spadek. Z 48 pozycji w Polsce na 131. Dyrektor szkoły, Tomasz Pluta, uważa, że to tylko wypadek przy pracy, na który zaważył przede wszystkich brak olimpiad:

TOP 5 SERIALI o Miłości [Kozacka miłość, Elif, Więzień miłości] | ESKA XD - Hotplota #37

Naszą silną stroną zawsze byli olimpijczycy. Niestety pandemia spowodowała, że grono olimpiad, w których świętowaliśmy triumfy została odwołana. Oczywiście nie wszystkie, więc w części olimpiad szkolnych udało nam się wystartować i osiągnąć jakieś sukcesy.

W rankingu prowadzonym przez branżowe pismo Perspektywy pod uwagę brane są sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki z matur z przedmiotów podstawowych oraz z przedmiotów dodatkowych.

"Przemysłowa" najwyżej w historii była w 2009 roku, kiedy to zajęła 19 miejsce wśród liceów z całego kraju. Nowa klasyfikacja powinna pojawić się w pierwszej połowie stycznia.

QUIZ. Nie da rady bez czekolady! Rozpoznaj czekoladowe hity i zostań czekoladowym mistrzem!

Pytanie 1 z 22
Delikatne pianki w polewie czekoladowej to: