Gorzów: biblioteka

i

Autor: SG Otwarcie bibliotecznego ogrodu.

Gorzów: W bibliotece zrobiło się bardziej zielono i ekologicznie

2021-06-11 14:16

W patio biblioteki im. Herberta powstał niewielki ogród. Posadzono rośliny, postawiono ławki, wkrótce stanie także hamak. Mieszkańcy mogą tam przyjść i w spokoju poczytać książkę czy gazetę.

Biblioteka zaprasza gorzowian do... swojego ogrodu. Zielone miejsce powstało w patio, na tyłach gorzowskiej biblioteki. Jeszcze do niedawna był to wyłożony polbrukiem plac. Teraz część kostki betonowej zniknęła, za to pojawiły się rośliny. Posadzono kwiaty, drzewa, a także zioła i pomidory. Jest kilka ław i stołów, wkrótce zamontowany będzie hamak i dodatkowe meble ogrodowe. Nowa zielona przestrzeń ma zachęcać gorzowian do odwiedzania książnicy.

Zapraszamy tutaj do ogrodu. Niekoniecznie trzeba wypożyczać książkę od nas, czy wziąć czasopismo. Można przynieść swoją, można dziś przynieść książkę elektroniczną w swoim telefonie i po prostu sobie przysiąść i poczytać czekając na tramwaj czy autobus. Zatem to będzie także czytelnie na wolnym powietrzu - mówi Sławomir Szenwald, dyrektor biblioteki.

Gorzów: biblioteka

i

Autor: SG

Ogród powstał dzięki pozyskaniu środków z fundacji Santander na warsztaty ekologiczne dla dzieci. Do tej pory zajęcia odbywały się online, ale teraz to się zmieni. W lipcu w patio odbędą się warsztaty "Mali ogrodnicy", na których najmłodsi dowiedzą się jak uprawiać rośliny.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...