Gorzów

i

Autor: em Prace na DK 22 będą trwały jeszcze kilka miesięcy.

Gorzów: UWAGA kierowcy! Ważne zmiany na wylotówce na Gdańsk!

2021-08-12 16:23

W piątek wprowadzone zostaną kolejne zmiany dla kierowców korzystających z krajowej 22. Tym razem chodzi o skrzyżowanie ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Będzie nowe rondo, ale wcześniej sporo utrudnień. Przeczytajcie jakich.

Na skrzyżowaniu Zawackiej i Łukasińskiego będzie rondo, dlatego funkcjonujące tam obecnie mini rondo zostanie zamknięte. Samochody omijając rondo będą bezpośrednio skręcać z Zawackiej w Łukasińskiego. Droga zostanie oznakowana. Będzie tam wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę.

Warto wiedzieć, że w piątek (13.08) pomiędzy godziną 9.00 a 13.00 gdy wprowadzana będzie nowa organizacja ruchu i będą malowane pasy można spodziewać się nieco większych utrudnień.

Kolejna zamiana dotyczy pieszych i rowerzystów. Droga dla nich od ronda Gdańskiego do Łukasińskiego zostanie zamknięta. Nadal dostępny jest odcinek nowej ścieżki od Łukasińskiego, do ronda Sybiraków.

Przypomnijmy: utrudnienia także na Walczaka, tam zamknięty wjazd w ulicę Szarych Szeregów. Rozbudowa drogi na Gdańsk to jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych przez Gorzów. Jezdnia ma być dwu pasmowa, będą nowe chodniki, oświetlenie. Koszt to ponad 70 milionów złotych. Prace miały zakończyć się w styczniu przyszłego roku, ale wiadomo, że będzie kilku miesięczne opóźnienie.

Asfalt z gumy. Wady, zalety, cena, wytrzymałość | ESKA XD - Prosto z salonu #27