Gorzów: schronisko dla zwierząt

i

Autor: SG Woda, czyli ochłoda.

Gorzów: Upały a czworonogi

2020-08-13 15:39

Upały dają się we znaki także naszym pupilom. Pamiętajmy, żeby miały dostęp do wody. Miska z wodą postawiona pod blokiem może uratować niejednego zwierzaka.

Żar leje się z nieba. Cierpimy my oraz nasze zwierzaki. Upały w Gorzowie i okolicy utrzymają się jeszcze kilka dni. Trzeba pamiętać o czworonogach, dla których 30- stopniowe temperatury są trudne do zniesienia, tak samo jak dla nas. W taką pogodę można zabrać psa na spacer nad wodę. W Gorzowie można wybrać się nad Wartę. Nasi pupile chętnie wskoczą do wody, żeby się schłodzić. Dobrym pomysłem jest również postawienie pod blokiem lub na trawniku miski z wodą.

Gorzów: Warta

i

Autor: SG Brzeg Warty w Gorzowie.

Z tego korzystają nie tylko psy, ale też koty i szczególnie jeże. Teraz te dzikie zwierzaczki nie mają skąd wziąć wody, bo wszystko jest suche. Miska z wodą przyda się dla wszystkich zwierząt - Mówi Izabela Kunicka z gorzowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Azyl”.

W upały nie przechodźmy obojętnie obok czworonoga bez dostępu do wody. Trzeba reagować także, gdy widzimy psa zamkniętego w aucie. Nagrzany samochód w upały jest jak piekarnik.

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra