nisze zielone

i

Autor: Fragles Za zielonymi drzwiami będą magazyny PKP.

Gorzów: Umowy, najemcy, przetargi. Kiedy ruszą lokale w niszach?

2020-02-24 17:40

Gorzowianie czekają na ożywienie bulwarów i otwarcie restauracji pod wyremontowaną estakadą. Czy się doczekają? Według wcześniejszych zapowiedzi działać one miały za kilkanaście tygodni.

Pod koniec ubiegłego roku dotychczasowi najemcy gorzowskich nisz mogli podpisać umowy. Na dziewięć osób dokumenty odebrały tylko dwie. Według kolei- odnowione pomieszczenia są odpowiednio dostosowane do prowadzenia usług i gastronomii. 

- Chcemy się spotkać z przedsiębiorcami, by razem ustalić termin podpisania umów. Jeżeli do ich realizacji nie dojdzie, będziemy musieli ogłosić przetargi na nowych najemców – powiedział Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK.

Są także nowe nisze z zielonymi drzwiami na wschodniej części bulwaru. Jak udało nam się dowiedzieć- będą w nich garaże i magazyny kolejarzy. Pracy coraz mniej na dworcu PKP.  Do czerwca ma pojawić się system dynamicznej informacji pasażerskiej. Elektroniczne monitory, które ułatwią podróże, będą na zmodernizowanych peronach i w odnowionym przejściu podziemnym.

Przypomnijmy- inwestycja przeciągnęła się w czasie. Pierwsza data zakończenia remontu gorzowskiej estakady planowana była na jesień 2018 roku. Pociągi wróciły na tory dopiero w czerwcu ubiegłego roku. W grudniu prace zakończyły się w niszach i na dworcu.