Gorzów: biblioteka

i

Autor: SG Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie.

Gorzów: Tydzień Bibliotek z publicznością. Przy Sikorskiego czytanie i muzyka!

2021-05-11 17:12

Po roku wydarzeń online gorzowska biblioteka zaprasza na pierwszą imprezę, na która można przyjść. W środę (12.05) zaczyna się spotkanie w ramach Tygodnia bibliotek. Będzie wspólne czytanie, rozmowy o literaturze i muzyka jazzowa.

Biblioteka zaprasza publiczność pierwszy raz od czasu pandemii. Jutro (środa) o godzinie 16 będzie można przyjść do gorzowskiej książnicy, żeby porozmawiać o literaturze. Spotkanie odbywa się w ramach Tygodnia Bibliotek.

- To było planowane bez publiczności, ale jak ktoś przyjdzie i będzie chciał na chwilę przysiąść, to zapraszamy. Wszystko będzie się odbywało w holu i w patio, jeżeli będzie dobra pogoda. Będzie wspólne czytanie i będzie trochę elementów muzycznych. Mogę zapowiedzieć, że na saksofonie będzie nam grał Marek Konarski - mówi Sławomir Szenwald dyrektor biblioteki im. Herberta.

Wydarzenie będzie także na żywo transmitowane na kanale YouTube i Facebooku biblioteki. Wcześniej tego samego dnia wyemitowane będą: spotkanie autorskie Katarzyny Mak z okazji Światowego dnia Książki i Praw Autorskich, to o godzinie 10. A w samo południe Urszula Sobkowiak z Fundacji Roślinnej Integracji opowie dlaczego warto unikać cukru. Na kolejne imprezy z udziałem publiczności musimy jeszcze poczekać. Trwają rozmowy z autorami.

Póki co biblioteka zaprasza na wydarzenia online. Repertuar na maj znajdziecie na stronie gorzowskiej biblioteki.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?