Gorzów: Landsbergon

i

Autor: Mariusz Sobkowiak Szósty numer "Landsbergonu" opuścił już drukarnię.

Gorzów: Szósty numer "Landsbergonu", czyli mroczne i krwawe baśnie dla dorosłych

2020-12-08 12:54

„Baśniowy” numer magazynu fantastycznego Landsbergon wkrótce trafi do gorzowian. W środku teksy i prace graficzne gorzowskich autorów. Motyw przewodni to baśnie, mity i legendy.

Bajki, ale nie dla dzieci. 6 numer magazynu Landsbergon, właśnie opuścił drukarnie. Już wkrótce zacznie się jego dystrybucja. Przypomnijmy Landsbergon to pierwszy gorzowski magazyn zajmujący się szeroko rozumianą fantastyką. Najnowszy numer poświęcony jest bajkom, baśniom i legendom. Redaktor naczelny przestrzega jednak, że czytelnik nie znajdzie tam cukierkowych opowieści dla maluchów.

Magazyn Landsbergon nie jest dla dzieci. Ci którzy spodziewają się bajek pewnie się zawiodą. Teksty są mocne, mroczne, leje się trochę krwi. Bo takie też było pierwotne założenie baśni i legend, były kierowane do osób dorosłych. A my staramy się wrócić do tych źródeł - Mówi Mariusz Sobkowiak redaktor naczelny.

Gorzów: Landsbergon

i

Autor: SG "Landsbergon".

Tradycją były spotkania autorskie, gdzie gorzowianie mogli poznać osoby publikujące w magazynie. Ze względy na pandemię zostało ono przeniesione do internetu. Osoby, które chciałyby otrzymać najnowszy numer Landsbergonu mogą wziąć udział w konkursie. Żeby wygrać trzeba stworzyć hasło encyklopedyczne dotyczące magazynu. Termin nadsyłania prac upływa 10 grudnia. Szczegóły znajdziecie na Facebooku Stowarzyszenia Novum. Szósty numer będzie również dostępny w galerii handlowej na Zawarciu, w Wydziale Promocji Urzędu Miasta oraz w gorzowskich bibliotekach, a wersje cyfrowe wszystkich numerów czasopisma można znaleźć na stronie www.landsbergon.pl.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...