Gorzów: szkoła gastronomik

i

Autor: SG Gorzowskie szkoły mają być gotowe i bezpieczne.

Gorzów: Szkoły szykują się na powrót uczniów w dobie koronawirusa

2020-08-18 16:39

Koronawirus nie odpuszcza, ale minister edukacji zapowiedział, że uczniowie wrócą do szkół 1 września. Samorządy muszą się na to przygotować. W Gorzowie szkoły i przedszkola mają być gotowe na spełnienie reżimu sanitarnego. Wprowadzone będą zmiany organizacyjne, które mają ograniczyć liczbę kontaktów między dziećmi.

Czy uczniowie będą bezpieczni w szkołach? Gorzowskie placówki szykują się na 1 września. Magistrat szuka rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo. Przede wszystkim szkoły i przedszkola mają być gotowe na spełnienie reżimu sanitarnego. Dezynfekcję przechodzić będą uczniowie i nauczyciele. Zmiany zajdą w organizacji szkół. Najmłodsi będą rozpoczynać naukę o 7.45, starsi kwadrans później. Ograniczy to liczbę kontaktów między dziećmi. Z tego samego powodu otwarte będą wszystkie wejścia do budynków.

One będą oznakowane różnymi kolorami, a także przypisane do poszczególnych klas po to, żeby można było uniknąć większego kontaktu dzieci między sobą - mówi Wiesław Ciepiela rzecznik prasowy magistratu. - W samych placówkach oświatowych nastąpią zmiany związane z przestawieniem mebli, czy szafek w szatniach.

Gorzów: szkoła elektryk

i

Autor: SG Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie.

W różnych godzinach wydawane będą obiady w szkolnych stołówkach. Żeby uniknąć tłumów przed przedszkolami, ustalone zostaną godziny przyprowadzania dzieci. O wszystkich zaleceniach szkoły będą informowały rodziców przed 1 września.​

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra