gorzów tramwaje stop1

i

Autor: Fragles

Gorzów: Sześć nowych Twistów za 37 mln zł

2021-12-07 16:52

Miasto na zakup tramwajów otrzymało dotację w wysokości 25 mln zł. Będą to te same pojazdy, które już jeżdżą po gorzowskich torach. PESA powinna je dostarczyć do czerwca 2023 roku.

Zakup nowych tramwajów przyklepany. ​Gorzów otrzymał 25 milionów złotych. Dzięki rządowej dotacji miasto zakupi sześć nowych pojazdów. Wiadomo, że tramwaje będą pochodziły z bydgoskiej PESY i będą to te same Twisty, które gorzowianie już dobrze znają. Nie trzeba ogłaszać nowego przetargu, bo poprzedni kontrakt z PESĄ zakładał, że miasto może go rozszerzyć o dodatkowe pojazdy.

- I tak się właśnie dzieje - mówi Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa. - To będą te same tramwaje, taką opcję założyliśmy w pierwszym przetargu. Możliwość kupienia tych samych pojazdów wpływa na ich eksploatację, ale co ważniejsze możemy je kupić za taką cenę, za jaką kupowaliśmy je parę lat temu.

Gorzów: prezydenci Gorzowa

i

Autor: SG

25 milionów złotych na zakup przekazało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Miasto szacuje, że całkowity koszt zakupu sześciu wozów to 37 milionów złotych. Tramwaje mają pojawić się w Gorzowie do czerwca 2023 roku. Wtedy liczba Twistów wzrośnie do 20.

Słodkie smaki dzieciństwa! Czy pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 20
Dostępne do dziś, wytrawne, twarde "ciastka" z kminkiem to: