gorzów teatr święto 1

i

Autor: facebook.com/teatrgorzow Krystyna Janda w zabawnej roli.

Gorzowskie Spotkania Teatralne

Gorzów: Świętowanie w gwiazdorskiej obsadzie. Kto wystąpi?

2023-11-10 14:48

W sobotę czyli tradycyjnie w Święto Niepodległości [11.11] w Gorzowie po raz 39-ty ruszą listopadowe kulturalne wydarzenia. Do zobaczenia będzie siedem spektakli, głównie komediowych, ze znanymi aktorkami i aktorami. Pozostały tylko pojedyncze bilety. Kogo zobaczymy?

Na początek wyjątek dramat psychologiczny "Wania, Sonia, Masza i Spike", a na scenie Ewa Błaszczyk, Wojciech Zieliński czy Małgorzata Rożniatowska. Ta sztuka przez  wiele lat grana była w Teatrze Polonia. Jak uważa Jan Tomaszewicz, dyrektor gorzowskiego teatru - warto go zobaczyć ze względu na wspaniałą aktorkę Ewę Błaszczyk i plejadę gwiazd. Spektakl w sobotę [11.11] pokazany zostanie dwa razy o godz. 16 i 19.

Z kolei w niedzielę [12.11] "Superprodukcja, czyli kręcimy Krzyżaków" napisana przez Michała Paszczyka z kabaretu Paranienormalni. To będzie prapremiera polska, ten spektakl jest w trakcie realizacji. - Ja się bardzo cieszę, że aktorzy, którzy występują w formacjach kabaretowych, biorą się za pisanie scenariuszy teatralnych, bo oni trochę inaczej do nich podchodzą - mówi dyrektor Tomaszewicz. Przedstawienie o godz. 19. 

gorzów teatr święto 2

i

Autor: facebook.com/teatrgorzow Błaszczyk i Zieliński razem na scenie.

Janda jako "Pomoc domowa". Będzie ubaw podczas kolejnego spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie. Warszawski Och Teatr pojawi się w poniedziałek [13.11]. Poza żywą legendą - Krystyną Jandą, zagrają także: Katarzyna Gniewkowska, Krzysztof Dracz, Mirosław Kropielnicki i... gorzowianka Małgorzata Kocik. Jak mówi - występ przed rodzinną, gorzowską publiką nieco ją przeraża. "Pomoc domowa" zagrana zostanie dwukrotnie- o godz. 17 i o 20:15. 

We wtorek [14.11] pokazany zostanie muzyczny spektakl "100 minut dla urody" z Joanną Trzepiecińską, a w środę [15.11] Lubuski Teatr "Przedstawi ci tatę", komedia pomyłek. W czwartek [16.11] Jarosław Boberek i Michał Koterski w zabawnym "Wąsiku". W piątek [17.11] na zakończenie uznana i doświadczona aktorka Anna Seniuk w monodramie "Księga ziół i nie tylko".

Baron gotowy na bycie tatą? Muzyk zdradził wszystko na planie The Voice of Poland!

Sprawdź swoją wiedzę na ten temat odzyskania przez Polskę niepodległości

Pytanie 1 z 10
Po ilu latach zaborów Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku?