Gorzów: Stadion lekkoatletyczny

i

Autor: Robert Jarzębowski

Gorzów: Światła na lekkoatletycznym po pierwszych testach

2021-12-29 13:40

Stadion lekkoatletyczny w Gorzowie będzie gotowy już lada chwila. Dowód? We wtorek (28.12) przeprowadzono pierwsze testy oświetlenia na tworzonym obiekcie przy ulicy Krasińskiego.

Ich powodzenie było ważne. Polski Związek Lekkiej Atletyki uzależnia od narzuconych przez siebie norm oświetlenia- możliwość rozegrania jakichkolwiek zawodów rangi mistrzowskiej. Przypomnijmy, w Gorzowie w 2023 roku mają się odbyć Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce.

#EskaROCKLive! - Małgorzata Ostrowska (ZAPOWIEDŹ)

Jak zapewniał nas dyrektor OSiRu - Włodzimierz Rój, termin zakończenia prac w połowie marca nie jest raczej zagrożony. Koszt budowy obiektu to 18 milionów złotych.

Nie jest tajemnicą, że wciąż chęć grania na swoim poprzednim obiekcie wyrażają w Warcie Gorzów. Miasto jednak oświadczyło, że piłkarze ze stadionu przy Krasińskiego skorzystać nie będą mogli. Urzędnicy z magistratu obawiają się o utratę dofinansowania od rządu, ze względu na wykorzystywanie murawy niezgodnie przyznaną dotacją. Więcej w tekście powyżej.

Działacze gorzowskiego trzecioligowca nie ukrywają żalu i do tematu będą jeszcze wracać. W rozmowach z nami o braku przeciwwskazań do rozgrywania meczów na stadionie przez piłkarzy mówili m. in. Włodzimierz Rój z OSiRu i Jan Kaczanowski, przewodniczący Rady Miasta.

QUIZ: Największe dramy 2021 roku

Pytanie 1 z 12
Pewna gwiazda napisała na Twitterze, że nie zamierza się szczepić przeciwko COVID-19, ponieważ kolega jej kuzyna został po szczepieniu impotentem. Tę informację zdementował minister zdrowia kraju, w którym rzekomy mężczyzna mieszka. O kim mowa?