Prezenty

i

Autor: Canva Pro

ŚWIĘTA

Gorzów: Świąteczne paczki dla seniorów. Ruszyła kolejna akcja "Gorzowskie Listy do Mikołaja"

2023-11-21 12:42

Kolejny rok z rzędu w mieście zorganizowana została wyjątkowa akcja, w trakcie której każdy może się wcielić w Świętego Mikołaja i przygotować paczki dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej. Seniorzy napisali listy wymieniając w nich rzeczy których najbardziej potrzebują, a gorzowianie mogą na tej podstawie przyszykować niezwykła, świąteczną paczkę.

Akcja "Gorzowskie listy do Mikołaja" odbyła się także w ubiegłym roku i cieszyła się ogromynm powodzeniem - tak dużym, że zorganizowano ją aż dwukrotnie! W tym roku ponownie gorzowianie mają okazję sprawić, by ci najbardziej potrzebujący również mieli piękne święta.

Na czym polegają "Gorzowskie listy do Mikołaja"?

W ramach akcji pracownicy Domu Pomocy Społecznej nr 1 i 2 udostępnili anonimową listę osób, na której spisane są „listy do Mikołaja”. Swoje listy napisało 75 seniorów, którzy od lat nie mają kontaktu z bliskimi i dla których nie ma kto przygotować świątecznych prezentów.

W listach mieszkańcy DPS-ów wypisali swoje podstawowe potrzeby i to o czym marzą. Nie są to drogie rzeczy - chodzi przede wszystkim o odzież, artykuły higieniczne czy chociażby słodycze. Przy każdym liście znajduje się też imię potrzebującego, wiek oraz jego zainteresowania.

Mieszkańcy, którzy chcą włączyć się do akcji mogą zapoznać się z listami i wybrać osobę, dla której chciałyby przygotować paczkę. Później paczuszki trafią do pitrzebujących.

Gdzie dostarczyć przygotowany prezent?

Listy do Mikołaja od gorzowskich seniorów znajdują się na stronie miasta: www.um.gorzow.pl. Po zapoznaniu się z nimi swój wybór należy zgłosić pracownikowi Wydziału Spraw Społecznych, pisząc na adres mailowy: wioleta.szymczak@um.gorzow.pl. Następnie należy poczekać na wiadomość zwrotną potwierdzającą zgłoszenie. W przypadku pytań można się kontaktować pod numerem telefonu 95 73 55 801.

Przygotowane paczki, zgodnie z marzeniami samotnych seniorów z DPS nr 1 i 2, trzeba będzie dostarczyć do magazynu Mikołaja, tj. do Wydziału Spraw Społecznych UM przy ul. Teatralnej 26, pok. 109 do 11 grudnia (zawierające owoce – do 15 grudnia). 18 grudnia paczki trafią do swoich odbiorców.

Morsowanie czas zacząć! Ruszył sezon na nurkowanie w zimnej wodzie. Zobacz ubiegłoroczne morsowanie!

Sonda
Czy przyłączysz się do akcji "Gorzowskie listy do Mikołaja"?
Prezenty dla podopiecznych Domu Dziecka w Kraśniku