kradziez koni

i

Autor: materiały Lubuska Policja Klacz z młodym wróćiła od właścicieli.

Gorzów/Sulęcin: Ukradł konie z prywatnych posesji i chciał je sprzedać!

2020-05-25 14:45

To mu się jednak nie udało i 27- latek usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia. Zwierzęta odzyskano i z powrotem trafiły do właścicieli. Kuc, klacz i źrebię zniknęły z gospodarstw w powiecie gorzowskim jednej nocy.

Nietypowe zgłoszenia o kradzieżach trzech koni trafiły do gorzowskich policjantów w ubiegłym tygodniu (20.05). Do działania ruszyli kryminalni z Sulęcina, którzy szybko ustalili miejsce, gdzie miały znajdować się zwierzęta. Na jednej z wiejskich posesji powiatu sulęcińskiego zauważyli trzy konie, które wyglądem odpowiadały tym ze zgłoszenia.

Jak się okazało 27-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego zabrał konie z posesji i ukrył je na tyłach ogrodu swoich niczego nieświadomych dziadków. Wymyślił wytłumaczenie, że zwierzęta nocą błąkały się przy drodze i chciał im pomóc. Mundurowi nie dali temu wiary i zatrzymali mężczyznę.

Prawdopodobnie chciał konie sprzedać. Ich wartość oszacowano na 4,5 tysiąca złotych. 27-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Teraz musi liczyć się z karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

COŚ DOBREGO #21

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?