gorzów parkomat nowy

i

Autor: Mazinio Zdjęcie archiwalne

Gorzów: SPP ze zmianami raczej w przyszłym roku

2021-10-14 12:15

Zmian na gorzowskich parkingach w tym roku - raczej - nie będzie. Według Włodzimierza Roja, dyrektora OSiR-u, który zarządza parkingami nowe opłaty i powiększenie strefy zostanie wprowadzone w przyszłym roku.

Wprowadzenie zmian wstrzymano, bo po tym jak uchwałę gorzowskich radnych o nowych stawkach odrzucił wojewoda spór musi rozstrzygnąć sąd administracyjny. Dyrektor Rój uważa, ze sprawa w ogóle nie powinna trafić do sądu:

W Zielonej Górze są podobne stawki i tam to działa. Nie rozumiem, dlaczego wojewoda zawetował uchwałę gorzowską, a nie zawetował tej zielonogórskiej. Prawdopodobnie zmiany zaczną działać, bo sąd administracyjny raczej nie może podjąć innej decyzji.

Przypomnijmy, że zgodnie z uchwałą stawka godzinowa za parkowanie w strefie wzrosnąć miała z 2,5 zł na 3,5 zł. Płatnych parkingów będzie też więcej . Strefa ma obejmować także tereny przy takich ulicach jak Drzymały, Wyszyńskiego i Kosynierów Gdyńskich, Jancarza i Szpitalna i od Spichrzowej do Roosevelta.​ To wszystko jednak prawdopodobnie najwcześniej w przyszłym roku.

Halloween 2021. Co wiesz o święcie strachów? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Kiedy obchodzone jest Halloween?
Daria w ESKA Live zaśpiewała megahity i premierowy utwór [ZAPOWIEDŹ]