Bieg City TRAIL 2022 w bydgoskim Myślęcinku [GALERIA 20.03.2022]

i

Autor: Anna Gołata

Gorzów: Sport powinien być czystą przyjemnością

2022-04-08 16:40

Przypomną o tym w sobotę uczestnicy biegu, jaki drugi raz organizowany jest w Gorzowie. Do pokonania 9999 m. Skąd taki dystans? Dziewiątka jest symboliczna, 9 kwietnia powstała bowiem Polska Agencja Antydopingowa.

Pobiegną z czystą przyjemnością. W sobotę (9.04) w Gorzowie odbędzie się impreza, której głównym pomysłodawcą jest ​Polska Agencja Antydopingowa. Do przebiegnięcia jest nietypowe 9 km 999 metrów. Dziewiątka jest ważna, ponieważ 9 kwietnia powstała Polska Agencja Antydopingowa. Wydarzenie ma zachęcać do czystej, sportowej rywalizacji.

Coraz częściej biegacze mają duże ambicje. Pojawiają się chęci poprawy wyników. Często zaczynają wtedy sięgać po jakieś suplementy diety niekoniecznie znając ich skład, niekoniecznie znając ich pochodzenie. I wtedy może się zdarzyć taka przygoda, iż mimo że jesteśmy amatorami ten doping się pojawia. My chcemy z tym stanowczo walczyć - mówi Sebastian Wierzbicki, organizator gorzowskiego biegu.

Bieg odbędzie się w 9 miejscach w całej Polsce. W Gorzowie biegacze ruszą o 9:30. Biuro zawodów będzie pod kładką nad ul. Słowiańską. Zapisy zostały już zamknięte, ale można przyjść i pokibicować.

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…