Gorzów: Skwer Wolności

i

Autor: Łukasz Kulczyński/www.gorzow.pl Skwer Wolności w Gorzowie

Gorzów: Skwer Wolności zyska na wyglądzie - nowe nasadzenia, ławki i alejki do naprawy

2020-10-09 16:35

Miasto zabiera się za Skwer Wolności. Alejki i chodniki będą naprawione, połamane deski w ławkach wymienione, do tego będą nowe nasadzenia. W przyszłym roku trafią tam elementy małej architektury z Parku Wiosny Ludów.

Naprawa alejek, ławek, nowe nasadzenia. Skwer Wolności w Gorzowie doczekał się renowacji. Miasto rozpocznie prace od wymiany połamanych desek w ławkach. Naprawione zostaną ubytki w nawierzchni chodników i alejek. Większy nacisk położono także na regularne opróżnianie koszy na śmieci. Ma być czysto i przyjemnie. Największe zmiany zajdą jednak w przyszłym roku. Związane jest to z remontem leżącego nieopodal Parku Wiosny Ludów. Przejdzie on gruntowną renowację, wymienione zostaną elementy małej architektury. Część powędruje stamtąd właśnie na Skwer Wolności.

Część tej małej architektury jest w całkiem dobrym stanie. Więc część zostanie przeniesiona na Skwer Wolności. Wcześniej zostanie odrestaurowana. Te ławki zostaną przygotowane, żeby mogły funkcjonować jeszcze długie lata - mówi Wiesław Ciepiela rzecznik prasowy magistratu.

Gorzów: Skwer Wolności

i

Autor: Łukasz Kulczyński/www.gorzow.pl Miasto chce m.in. naprawić alejki i ławki.

Uzupełnieniem tych prac będą nasadzenia. Skwer wzbogaci się o tysiąc nowych roślin, takich jak róże, szałwie, ostnice, werbeny i inne. Rośliny posadzone będą jeszcze w tym roku.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]