Gorzów: rada miasta

i

Autor: SG Sesja Rady Miasta Gorzowa (fot. archiwum).

Gorzów: Sesja, czyli strategia i przygotowanie do roku szkolnego

2021-08-24 17:24

Gorzowscy radni poznają Strategię Rozwoju Miasta Gorzowa 2030. Czy zgodzą się z jej założeniami, czy będą mieli swoje pomysły, przekonamy się w środę podczas sesji Rady Miasta. Będzie też o przygotowaniach gorzowskiej oświaty do roku szkolnego i o Skwerze Praw Kobiet.

Jakim miastem ma być Gorzów w 2030 roku? Odpowiedź na to pytanie poznamy na środowej sesji (25.08) Rady Miasta. Zaprezentowana zostanie Strategia Rozwoju Miasta Gorzowa 2030. Dokument opracowywany jest od czerwca ubiegłego roku. Pokazuje kierunki, w których rozwijać ma się Gorzów w najbliższych latach i cele jakie należy osiągnąć.

Pierwszy mówiący o aktywnych mieszkańcach. Drugi o tworzeniu atrakcyjnej przestrzeni do życia. Kolejny cel to przygotowanie miasta do wyzwań przyszłości. I czwarty to tworzenia Gorzowa, jako miasta innowacyjnej gospodarki - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu.

Strategia jest niezbędna także przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Ponadto radni dowiedzą się jak szkoły są przygotowane na przyjęcia uczniów. Pod głosowanie pójdzie kilka planów zagospodarowania przestrzennego. Dyskutowany będzie pomysł nadania nazwy „Skwer Praw Kobiet” skwerowi położonemu w narożniku ulic Hawelańskiej i Zabytkowej. Obrady odbędą się w sali sesyjnej przy Sikorskiego. Początek o 14. Przebieg sesji można śledzić w internecie.

Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien być zniesiony w czasie pandemii?