Gorzów: nasadzenia

i

Autor: SG Dzięki "zielonym mikroinicjatywom sąsiedzkim" w Gorzowie będzie bardzej zielono.

Gorzów: Sąsiedzi się skrzyknęli i w mieście przybędzie 8 zielonych zakątków

2021-06-04 16:30

Na konkurs zielonych mikroinicjatyw sąsiedzkich wpłynęło 8 pomysłów. 4 są już realizowane, 4 kolejne czekają na swoją kolej. Mieszkańcy mogli za 1 tys. zł zorganizować wokół swojego bloku teren zielony.

Dzięki mieszkańcom w Gorzowie robi się bardziej zielono. Gorzowianie zgłosili 8 pomysłów do konkursu na mikro inicjatywy sąsiedzkie. Cztery są już realizowane, a kolejne czekają na akceptację urzędników. Z magistratu można zdobyć do tysiąca złotych na stworzenie zielonego zakątka przy kamienicy czy na podwórku. Skrzyknąć musieli się sąsiedzi, którzy nie tylko posadzą rośliny, ale będą się nimi opiekować. Ze wsparcia mogli skorzystać mieszkańcy centrum, os. Słonecznego albo Zawarcia. Pomysłowości gorzowianom nie brakuje.

Na Chrobrego, tam mieszkańcy nie mieli do dyspozycji terenu, który mogliby sobie na zielono zagospodarować. I tam osoba, która inicjowała wniosek, zaproponował projekt związany z zaopiekowaniem donic. Każde z mieszkań ma swoja donicę jest odpowiedzialne za jej obsadzenie i pielęgnację - mówi Anna Bonus Mackiewicz z urzędu miasta.

Urzędnicy nie wykluczają, że w przyszłym roku podobny konkurs zostanie powtórzony. Jest szansa ze środki na niego przeznaczone będą wyższe i udział w nim będą mogli wziąć wszyscy mieszkańcy, a nie tylko z obszaru rewitalizacji. W tym roku miasto przeznaczyło na zielone mikroinicjatywy sąsiedzkie 7 tys. zł.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?