Na Chrobrego trwają intensywne prace.

i

Autor: Przemek Mazurek Na Chrobrego trwają intensywne prace.

Gorzów: Rozpoczął się... demontaż Chrobrego i Mieszka I

2020-05-12 18:27

To oczywiście pierwsza faza kolejnego remontu w Centrum Gorzowa. Prace rozpoczęły się od zerwanie starych chodników i nawierzchni asfaltowej. W okolicach kwadratu działa m.in. kruszarka. - Dobrze, że coś wreszcie ruszyło - mówią mieszkańcy miasta.

Prace zostały podzielone etapami. Wykonawca rozpoczął od rozbiórki ulic, torowiska i chodników. - Najważniejsze, by przez remont nie sparaliżować całkowicie tej części miasta - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Podczas pierwszego etapu prac są ograniczenia w ruchu. Przejazd przez ul. Krzywoustego jest zablokowany, ale można jeździć przez 30 Stycznia, Borowskiego i Jagiellończyka. Zalecany jest objazdy przez Mickiewicza, Dąbrowskiego i Armii Polskiej. Wykonawca ma zapewnić dojazd mieszkańcom, służbom miejskim i zaopatrzeniu do sklepów.

Przypomnijmy: w ramach inwestycji, która kosztuje 69 mln złotych zostanie odnowiony 15 kilometrowy odcinek drogi. Będzie nowe torowisko, przystanki, chodniki i oświetlenie. Remont ma potrwać 18 miesięcy.