Gorzów: Rozdano kubki i kalendarze. Akcja promocyjna Urzędu Miasta. Co na to mieszkańcy? Obszerna galeria

2023-01-12 15:56

W czwartek w dwóch autobusach elektrycznych przedstawiciele Urzędu Miasta i Miejskiego Zakładu Komunikacji rozdawali kubki i kalendarze. Była to promocyjna akcja, aby uświadomić mieszkańcom, że w mieście są pojazdy elektryczne. Co na to gorzowianie i jak przebiegło wydarzenie?

Darmowe kalendarze i kubki miejskie. Gdzie można było je znaleźć w Gorzowie?

Wspomniane gadżety można było otrzymać w autobusach elektrycznych 12 stycznia po południu. Przedstawiciele promocji rozdawali kubki i kalendarze, jednak mieszkańcy musieli odpowiedzieć na kilka prostych pytań nawiązujące do elektrycznych autobusów. Jak się okazuje, gorzowianie byli świetnie przygotowani i znali odpowiedzi na wszystkie pytania. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie poniżej artykułu.

- Od prawie miesiąca autobusy elektryczne obsługują pasażerów w naszym mieście. Wiemy, że są oni zadowoleni, że autobusy są bardziej ciche, dlatego ten komfort jest jazdy jest całkiem dobry. Chcemy dodatkowo zachęcić, żeby jeszcze większa rzesza przesiadła się z komunikacji własnej, najczęściej samochodowej, do komunikacji publicznej, gdzie od wielu lat o to dbamy - powiedziała nam Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

- Oprócz waloru ekologicznego, ma to też poprawić komfort podróżowania i taka forma niespodzianki to jest coś, na co warto się decydować. Nie ukrywamy, ale być może nie jest to pierwsza taka akcja. W związku z tym nigdy nie wiadomo, kiedy do takiego autobusu, tudzież tramwaju wsiąść. Spotykamy się po to, aby dodatkowo jeszcze zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej, a w tym przypadku do autobusów elektrycznych - dodała.

Przypomnijmy, że od 13 grudnia po ulicach Gorzowa jeździ 8 autobusów elektrycznych. W tym czasie, w sumie przejechały już prawie 3000 kilometrów. Elektryczne autobusy zakupione dla Gorzowa z projektu „Zakup nowych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania dla Miasta Gorzowa Wlkp.” przewiozły w tym czasie tysiące pasażerów. I to dla nich, jest niespodzianka.

Projekt zrealizowany został w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 -2020 w ramach Priorytetu VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach.

Sonda
Czy podróżujesz autobusami elektrycznymi?