Gorzów: śmietniki

i

Autor: SG Podziemne śmietniki przy ul. 30 Stycznia.

Gorzów: Przy „Kwadracie” śmieci schodzą do podziemia

2020-12-22 15:46

To pierwsza taka inwestycja w Gorzowie. 6 podziemnych pojemników na odpady wybudowano przy ul. 30 Stycznia. Trwają ostatnie prace porządkowe, na dniach mieszkańcy będą mogli z nich korzystać. Dzięki temu z okolicy znikną kubły, które szpeciły „Nowe Miasto”.

Podziemne śmietniki prawie gotowe. Przy „Kwadracie”, na ul. 30 Stycznia trwają prace porządkowe związane z budową podziemnych śmietników. Wkrótce będą mogli korzystać z nich mieszkańcy. Wcześniej była tu głęboka na 3 metry dziura, w której powstały betonowe silosy. Robotnicy odtwarzają teraz nawierzchnię jezdni i układają kostkę brukową wokół niewielkich kiosków. Bo tylko one wystają ponad powierzchnię.

Zasada działania takiego pojemnika to: cała część związana z gromadzeniem odpadów jest zwyczajnie schowana pod ziemią. Nad ziemią wystaje taki nieduży, dość estetyczny kiosk wrzutowy. Bo tak to się nazywa - mówi Katarzyna Szczepańska z ZCG MG-6.

Gorzów: śmietniki

i

Autor: SG Przy podziemnych śmietnikach trwają prace porządkowe.

Przy „Kwadracie” zamontowano łącznie 6 podziemnych śmietników. Będą one służyły mieszkańcom ulic: 30 Stycznia, Dąbrowskiego i Chrobrego. Odbiór odpadów z nowych śmietników wymaga specjalnego pojazdu wyposażonego w ramię dźwigu. Dzięki tej inwestycji poprawi się estetyka okolicy. Z ulic znikną kubły, które przez lata tam stały. To pierwsze podziemne śmietniki w Gorzowie. Ich budowa kosztowała 425 tys. zł.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?